Helsegevinst







Sulforafan

Menn bør stirre på pupper daglig! 04.12.2011 Av: Sverre PaaskeBrysttitting gir helsegevinster

Dette skal være bra for blodtrykket, immunforsvaret og sikkert en masse annet også i følge artikkelen vi har sakset fra VG nett.

Nå er det nemlig vitenskapelig bevist at det er sunt.  Noen av oss har selvsagt visst det lenge, men nå er det vitenskapelig fastslått: Det er sunt å stirre på pupper.

 

Tyske forskere har gjennomført en undersøkelse der 500 menn deltok, og der halvparten av dem skulle la være å se på pupper i det hele tatt over en periode på fem år (stakkars, stakkars mennesker).

Den andre halvparten skulle dermot se på pupper daglig. Etter fem år viste det seg at de som så på pupper daglig hadde både færre hjerteproblemer, lavere hvilepuls og lavere blodtrykk.

Dette kunne vi vel ærlig talt fortalt disse tyskerne uten at de trengte å gjennomføre undersøkelsen.

Du bør stirre på pupper ti minutter daglig. Det er jo fullt forståelig at heterofile menn blir desperate - med påfølgende hjerteproblemer - av å være "avholdende" på denne måten.

Til ettertanke er det selvsagt at det er TV-stasjonen Fox News som melder om dette funnet. De er jo ikke akkurat kjent for å være etterrettelige og ballanserte.  Men i dette tilfellet synes jeg det er greit.  Det kan da umulig være direkte skadelig.

Men inntil vi får fatt i de originale forskningsresultatene fortsetter vi å bruke øynene, og vi følger gjerne forskernes oppfordring om å stirre på pupper i minst ti minutter daglig. For din del vet du nå hva du skal svare dersom en barmfager kvinne ber deg om å slutte å stirre på frontpartiet hennes.

Du kan jo rett og slett bare henvise til din helse og si at du forsøker å senke blodtrykket  å få en bedre helse.

Vglogo





Helseposten

Helsegevinst web shop

Helsegevinst webshop
 
Utviklet av Tag Studio AS, drevet med Mediaweb.